Öztimur Evi - Emaar Square AVM

İç mimarlık ofisimiz tarafından Emaar Square AVM’deki residance alanındaki konutta gerçekleştirilen ev dekorasyonu projesinde evin kişiye özel mobilya tasarımları ve dekoratif uygulamalar ile uygulaması yapılmıştır. Kullanılan kişiye özel mobilyalar, aydınlatmalar ve dekoratif boya uygulamalarıyla ev kullanışlı ve estetik bir yaşam alanına dönüştürülmüştür. Ev dekorasyonu projesinde ev boş olarak teslim alınmış, iç mimarlık ofisimiz tarafından salon, genç yatak odası ve ebeveyn yatak odası alanları müşteri talepleri ve beğenirleri doğrultusunda tasarlanmış ve uygulanmıştır.

Salon dekorasyonu tasarlanırken evin mimari planı göz önüne alınmış, evin mevcut özellikleri öne çıkarılarak eve değer katacak uygulamalar planlanmıştır. Salonda uygulanan kişiye özel mobilya uygulamalarında; mermer, masif ahşap, lake, pirinç ve hasır gibi kaliteli malzemelere yer verilmiştir. Salon dekorasyonu için özel konsept paftaları hazırlanmış, bu paftalarla tüm malzemelerin birbiriyle uyum içinde olması sağlanmıştır. Salonda kullanılan aydınlatma, perde, halı ve aksesuarlarda genel dekorasyonla uyumlu ve genel konsepti destekleyecek öğelere yer verilmiştir.

Genç yatak odası dekorasyonunda; beyaz lake, masif meşe ahşap ve gri renk tonlarında malzemelere yer verilmiştir. Odanın yerleşiminde mimari planı destekleyecek uygulamalar planlanmıştır. Giysi dolabında kapının açılımını engellemeyecek ve depolama alanını arttıracak şekilde kapaklı dolaplar ve ray dolap uygulamaları kullanılırken, genç odası çalışma masasında cam önünde sabit bir çalışma masası tasarlanarak ilerlenmiştir. Yatak odasında kullanılan yatak takımında komodini kapsayacak şekilde bir tasarım uygulanmış, yatak başında okuma ışığı ve piriz gibi fonksiyonel çözümler sunulmuştur.

Ebeveyn yatak odası dekorasyonunda dinginliği sağlamak amacıyla toprak tonlarında renkler kullanılmıştır. Mevcut mimari planda bırakılan ek hacim, cam sürgülü kapı ile bölünerek giyim odasına çevrilmiştir. Oda içinde gereksinim duyulan depolama alanları ve makyaj alanı mekanda yükselti yaratmamak adına yatay doğrultuda tasarlanan uygulamalar ile çözülmüştür. Yatak takımı için yapılan tasarımda komodinleri kapsayan ve görkemli duracak yüksek bir başlık tasarlanmış, bu başlıkta okuma ışığı ve pirizler gibi fonksiyonel çözümlere yer verilmiştir.

Mutfak dekorasyonu ve genel koridor alanlarının tasarımında da genel ev dekorasyonunu destekleyecek mobilyalara ve dekoratif öğelere yer verilerek evin ahenk içinde olması amaçlanmıştır.

Video

  • YerÜsküdar, İstanbul
  • MüşteriBerat Öztimur
Paylaş

Galeri

İlgili Ürünler

[products scenario=”products” filter=”” per_page=”4″ display_style=”all” ids=”1573, 3113, 3119, 3065″ columns=”xlg:4;lg:4;md:2;sm:2;xs:1;mb:1;”]

Yazın ve Aramak için Enter'a Basın

Alışveriş Sepeti