Altunkum İş Merkezi - Cephe Tasarımı

İstanbul, Pendik’de bulunan konut işlevindeki eski yapının iş merkezine dönüştürülmesine yönelik tasarım ve projelendirme çalışmaları iç mimarlık ofisimiz tarafından yapılmıştır. Mevcut işleviyle kullanılmayan, boş olarak tutulan binada; röleve hizmeti, dış cephe projelendirme ve tasarımı, 3D görselleştirme hizmeti verilmiştir.

Mevcut yapıya en az müdehale edilecek ve en az maliyet oluşacak şekilde dış cepheye ve iç mekana müdehale planları oluşturulmuş, binanın dış cephe tasarımı farkedilir ve prestiji arttıracak şekilde tasarlanmıştır.

Uygulamada katları ön plana çıkaracak şekilde bir dış cephe tasarımı planlanmış, bu yapısal eklentilere led aydınlatmalar eklenmiştir. Ön cephe ve arka cephede taşıyıcılara denk gelen alanlara ahşap yüzeyler planlanarak binaya sıcak ve estetik bir görünüm verilmesi amaçlanmıştır. Giriş kat ve bodrum katında bulunan dükkan alanlarına ait girişler planlanan peyzaj tasarımları ve çevresel düzenlemeler ile işlevsel hale getirilmiştir.

  • YerPendik, İstanbul
  • MüşteriAhmet Altunkum
Paylaş

Galeri

İlgili Ürünler

[products scenario=”products” filter=”” per_page=”4″ display_style=”all” ids=”1513, 1518, 1508, 1573″ columns=”xlg:4;lg:4;md:2;sm:2;xs:1;mb:1;”]

Yazın ve Aramak için Enter'a Basın

Alışveriş Sepeti