Ahu Sungur - Genç Odası

Usdesign iç mimarlık ofisi olarak Ahu Sungur ve Suat Sungur çiftinin Erenköy’deki evlerinde uyguladığımız genç odasında, oğulları Ege’nin ihtiyaç ve zevklerine göre bir oda tasarladık. Çocukluk döneminden gençlik dönemine geçiş yaşlarında Ege’ye endüstriyel görünümlü, sıcak ve samimi bir genç odası oluşturduk. Sungur ailesinin seçimi olan yeşil demir yüzeyler ve masif ahşap malzemeler ile kişiye özel mobilya tasarımı yaparak tüm odayı yeniledik.Genç odası tasarımına, Sungur ailesinin beğendiği <Masifpan Yatak Takımı> adlı mobilya tasarımımız üzerinden yola çıkılarak başlandı.

Ege’nin tüm kıyafetlerini depolayabileceği, aynı zamanda da okul eşyalarını koyabileceği bir giysi dolabı tasarlandı. Bu ürünün sağ ve sol tarafında üstte kalan bölümlerde masif ahşap kapaklı askılık ve yüklük alanlarına, alt bölümlerinde ise katlanmış ürünlerin konulabileceği çekmecelere yer verilirken; orta alanda lise dolaplarını andıran, metal kapaklı bir depolama alanı oluşturduk. Bu sayede dolapta bulunan giyim alanı iki bölüme ayrılırken, çekmecelerde ve metal kapakta kullanılan gri tonları sayesinde hareketli bir tasarım elde edildi.

Çalışma alanında masif yüzeyli, demir ayaklı bir masa tasarlandı. Genellikle ahşap olarak üretilen klasik ayak modeline, demir malzeme kullanımı ve detaylardaki değişikliklerle modern bir yorum getirildi. Masanın yanında konumlandırılan açık depolama ünitesi, oyuncakların ve okul eşyalarının depolanabileceği bir mobilya olmasının yanında; tv ünitesi olarak da hizmet edebilecek şekilde tasarlandı.

Yatak alanında Usdesign’ın en çok tercih edilen mobilya tasarımlarından biri olan <Masifpan Yatak Takımı>’na yer verildi. Komodin olarak ise yatak takımı ile aynı detaylara sahip masif ahşap bir komodin tasarlandı.

2015 yılında gerçekleştirdiğimiz, kişiye özel mobilya tasarımı hizmetimiz ile oluşturulan genç yatak odası projesi; Marie Claire Kids dergisinde 4 sayfa yer bulmuş, tasarımcı ve iç mimar Alp Usluduran’dan bahsedilmiştir.

  • YerErenköy, İstanbul
  • MüşteriAhu Sungur, Suat Sungur
Paylaş

Galeri

İlgili Ürünler

[products scenario=”products” filter=”” per_page=”4″ display_style=”all” ids=”1513, 1518, 1508, 1573″ columns=”xlg:4;lg:4;md:2;sm:2;xs:1;mb:1;”]

Yazın ve Aramak için Enter'a Basın

Alışveriş Sepeti